Home » 2016 » December » 7 » Cannelés Bordelais pyragaičiai
5:08 PM
Cannelés Bordelais pyragaičiai

1/2 litras pieno
Žiupsnis druskos
2 kiaušiniai + 2 tryniai
3 v. š. skystos vanilės (ekstrakto) ( galima pakeisti į vanilės ankštį arba cukrų)
1-2 v. š. romo ( pačio geriausio galima juodojo)
250 g cukraus
50 g sviesto
100g miltų
Cannelés Bordelais kepimo forma ( arba metalinės (būna vario , aliuminio) , arba silikoninės )
Sviestas formelių ištepimui
Rudasis cukrus formelių pabarstymui

Į gan platų indą suberti miltus ir cukrų bei žiupsnį druskos ir gerai išmaišyti. Tada į kaitinimui skirtą indą supilti pieną, įpilti vanilės ekstrakto bei romo ir pakaitinti pieną iki užvirimo. Tuo metu, kol pienas kaista, į miltų+cukraus mišinį įmušti kiaušinius ir trynius. Kitame kaitinimo inde išlydyti sviestą. Kol sviestas lydosi, miltų+cukraus+ trynių+kiaušinių masę gerai išmaišyti mediniu šaukštu. Tada į masę palaipsniui supilti išlydytą sviestą ir gerai viską išmaišyti iki vienalytės vientisos masės. Dabar, kai pienas gerai užkaito ( kai indo pakraščiukuose pradeda matytis mažyčiai burbuliukai), jį dar karštą supilti ant masės ( vėlgi palaipsniui) ir maišyti maišyti maišyti) Paliekti, kad atvėstų...

Nenustebkite, jei Jums tešla pasirodys tokia skysta kaip lietinių tešla (manau, perpus skystesnė). Taip ir turi būti ! Ir geriau nieko nekeisti ( t.y. nedėti daugiau miltų ,tik lygiai tiek, kiek recepte nurodyta).

Dabar vienas iš pagrindinių šio recepto niuansų - šią tešlą (uždengus indą) reikia palaikyti mažiausiai 1 h šaltai , o geriausiai būtų nuo 24 h iki 48 h šaldytuve ( beje, šią tešlą šaldytuve drąsiai galima laikyti iki 2- 3 dienų) , tiesiog per šį laiką tešla lyg subręsta vos vos sutirštėja ir Cannelés Bordelais žymiai geriau iškyla bei nuo to priklauso šių pyragėlių skonio sodrumas ;) )
Kitą dieną išimti indą su tešla - ją gerai išmaišyti ( mat paviršius būna pasidengęs sviesto sluoksniu lyg putele -užtenka paimti šluotelę ir energingai paplakti arba dar paprasčiau suplakti mikserio pagalba).

Kepimas : įkaitinti orkaitę iki 260 laipsnių karštumo ( jei kepama metalinėse formelėse, tai galima ir karščiau).

Dabar belieka paruošti kepimo formą: geriausi (tie tikrieji pyragėliai) gaunasi kepant metalinėse (vario, aliuminio) formelėse, rezultatas: tolygiai karamelizuota plutelė ir gerai iškepęs, korėtas ir minkštas vidus. Vienintelis jų minusas, kad vienos tokios metalinės formelės kaina prasideda nuo ~ 25 litų...). Bet iš jų yra sunkiau išimti - čia jau reiktų pasitreniruoti, tad pirmiems bandymams drąsiai galima kepti ir silikoninėse kepimo formoje.
Yra didelių pyragaičių formelės - jų matmenys : 5 cm diametras ir 5,5 cm gylis. Taip pat yra ir mini formelės, kurių diametras būna 3cm - 3,5cm diametras ir gylis 3,5cm. 

Į kiekvieną formelę įbėriau po truputį rudojo cukraus. Bet tikrai nėra būtina tepti silikonines kepimo formeles ;)
Tešlos išpilstymas - patogiausia tokio skystumo tešlą supilti į matavimo indą su snapeliu ir tik tada supilstyti į formeles. Dar vienas niuansas - tešlą pilti į formeles ne iki pat viršaus, vos vos palikti kraštelių, kažkur 0,5cm kad liktų iki kraštelio - nes tešla kepdama kyla - tiesiog, kad Jūsų pyragėliai "nepabėgtų" :))))

Kepimo laikas : kadangi tešla pakankamai skysta, o kepimo forma minkšta, tai rekomeduojama kepant silikoninėje formoje, ją statyti būtent ant grotelių. Bet kadangi pyragėliai bekepant labai taškosi, vis tik geriau kepimo formas sudėti ant kepimo skardos - taip patogiau pastatyti į orkaitę nebijant kad netyčia kryptelėjus formelėms tešla išsilies.
 
5-15 minučių 250 laipsnių temperatūroje (geras ženklas, kai tešla formelėse pradeda virti - kunkuliuoja ir taip ji verda kažkur pusę kepimo laiko), tada po 5-15 minučių temperatūrą staigiai sumažinti iki 160-170 laipsnių ( pagal receptą tai turėtų būti 180-190) ir kepti ~50 ~60 minučių. Aišku, būtinai rekomenduojama sekti kepimo laiką, mat daug kas priklauso nuo pačios orkaitės - vienos vienaip kaista, kitos kitaip. Kažkur įpusėjus kepimo laikui, perkelti groteles su pyragėliais į orkaitės apatinę (pirmą) pakopą.

Na štai, iškepusių pyragėlių paviršius nebekunkuliuoja (lyg būtų skystas kaip kad kepimo pradžioje) turi būti rusvai paskrudęs ( bet ne pertamsiausiai) dabar belieka luktėlti, kol šiek tiek atvės ( kažkur po 5 minučių jau galima juos judinti iš kepimo formelių)  ir tik tada juos išiminėti - tiesiog apversti kepimo formą, ir patys lengvai iškrenta, neprireikia per prievartą jų krapšyti:)

Vis tik šis receptas priskiriamas prie sudėtingesnių: reikia ypatingai atkreipti dėmesį į kepimo laiką ir temperatūrą - jei matote, kad pyragėliams dar kepti ir kepti, o jų paviršius jau per daug skrusta, tada verta sumažinti temperatūrą, skardą perkelti į orkatės apatinę pakopą ir t.t.

 

http://irri-style.blogspot.lt/2010/02/canneles-bordelais-pyragaiciai-verti.html

Category: Miltiniai patiekalai | Views: 686 | Added by: admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *: